כזה דבר עוד לא הקלטנו

פודקאסט על מכורים, על ידי מכורים: לפעמים מתרחשים רגעים מרגשים אצלנו באולפן. זה קורה כשאנשים נפגשים ומדברים. אבל כזה דבר עוד לא יצא לנו להקליט. מדובר בפרויקט חשוב ומרתק שהתחיל אצלנו ונרכש להפצה על ידי תאגיד השידור הישראלי.

זו לא פעם ראשונה שמדברים על התמכרויות במדיה, אבל בפודקאסט "מכורים" לא רק מדברים על מכורים – המכורים מדברים בעצמם. אילן ואורי, מגישי הפודקאסט, הצליחו להתנקות והם מפיצים את הבשורה הלאה, זה פודקאסט שיעניין מאד את מי שחווה התמכרות כלשהי אבל כל אחד למעשה יוכל להיעזר בו כדי להתחבר לאנשים סביבו, לגלות אמפתיה, ואולי גם להושיט יד למישהו קרוב שסובל מבעיה דומה. התופעה נפוצה משנדמה.

באופן כללי נושא ההתמכרויות מתחיל למצוא את מקומו בעולם הפודקאסטים, כלומר מעבר להתמכרויות לפודקאסטים עצמם – עולים נושאים חברתיים רגישים שונים, למשל סביב התמודדויות נפשיות. בנושאים כאלה הסיפור כבר מובנה בעצם ההתמודדות, המאבק וההצלחה (או הכישלון), לכן המדיום הזה, שמאפשר קירבה וסיפוּריות, אידאלי לעיסוק בנושאים כאלה. באחד מפרקי הפודקאסט האמריקאי המוצלח "this American life" אירה גלאס המגיש מדבר עם שני מכורים שעושים ביחד פודקאסט. הם לא מראיינים אף אחד, רק מדברים ביניהם על חוויות ההתמכרויות שלהם, וזה מהפנט. הנה לינק לקטע מהשיחה הזאת.

כשאילן ואורי באו לאולפן שלנו והתחלנו לשמוע את הסיפורים שלהם ושל האורחים שלהם, הבנו שיש פה משהו שונה. משהו אמיתי. אנחנו שמחים שיכלנו לתת יד ואוזן לפרויקט הזה ושהוא הגיע לנבחרת ההסכתים של "כאן".