קטגוריה: דיון נוסף – פודקאסט משפטי

דיון נוסף – פרק תשעה עשר

בפרק זה נשוחח על פסק הדין החשוב שניתן לאחרונה על ידי ביהמ״ש העליון בדיון נוסף בנושא עשיית עושר ולא במשפט (עניין סנופי). בפרק ארחנו את עו״ד אלרן שפירא בר אור אשר פרסם יחד עם פרופ׳ דניאל פרידמן את המהדורה השלישית של הספר ״עשיית עושר ולא במשפט. היה מרתק

להאזנה

דיון נוסף – פרק שמונה עשר

בפרק זה נשוחח עם עו״ד אהד פיליפ שותף במשרדנו, ונבצע סיכום של הקריפטו במשפט בשנת 2023. נשוחח על ההליך המשפטי המתנהל כנגד חברת ריפל, ההליך המשפטי כנגד קוינבייס, על רישום etf למסחר בנאסדק על ביטקוין, על הנוהל החדש של רשות המסים על תשלום רווחים שמקורם במטבעות קריפטו ועוד

להאזנה

דיון נוסף – פרק שבעה עשרבפרק זה אנו מארחים את ד״ר עינבל בלאו לדיון על עוולות המוניות והדרכים  האפשריות לתבוע בגינן, ובכלל זה הליכים ייצוגיים.

* ד״ר עינבל בלאו – חברת סגל בפקולטה הספר למשפטים בקריה  האקדמית אונו, וחוקרת עוולות המוניות

להאזנה

דיון נוסף – פרק שישה עשר, חלק ב׳

 

 

 

להאזנה

דיון נוסף – פרק שישה עשר, חלק א׳ 

 

 

להאזנה

דיון נוסף – פרק שישה עשר, חלק א'

שני פרקים בנושא משפט ובינה מלאכותית בהם אירחנו את פרופ׳ ניבה אלקין קורן, ושוחחנו עימה על סוגיות שונות שמתעוררות ביחס לקשר שבין בינה מלאכותית למשפט, על הגישות המשפטיות השונות שניתן לאמץ ביחס להסדרת השימוש בה ולסיכונים והאפשרויות הטמונים בה.

פרופ׳ ניבה-

להאזנה

דיון נוסף – פרק שנים עשר

בפרק הזה נצלול למשמעויות של פסק הדין טרוים מילר של ביהמ״ש העליון שקבע שככלל, על התקשרויות של צרכנים ישראלים עם חברות גלובליות – יחול הדין הישראלי ולא דין זר, ומהווה שינוי משמעותי מאוד מפסיקה קודמת של בית המשפט העליון

להאזנה

דיון נוסף – פרק עשירי

 

בפרק זה ניגע במספר סוגיות משפטיות מרכזיות ביחס ל NFTs, ובכלל זה, המעמד החוזי של NFT, שלטון הפלטפורמות, מיסוי, הגדרת NFTs כניירות ערך, מניפולציות בשווקי ה-NFT וסיכוני הלבנת הון.

לינק לבלוג המצוין של מוקסי אליו אנחנו מתייחסים ב-09:30: moxie.org/2022/01/07/web3-first-impressions.html
לינק להודעת ה-SEC בנוגע לחברת BlockFi אליה התייחסנו ב-19:15: www.sec.gov/news/press-release/2022-26

להאזנה

דיון נוסף – פרק שישי

דיון מעמיק בהשתתפות ד״ר מתן גוטמן, מומחה למשפט מנהלי וחוקתי, בפסק הדין של בית המשפט העליון בדיון נוסף בעניין זליגמן – אשר הפך פסק דין קודם של בית המשפט העליון בעניין. פרשה זו עוסקת במעמד שיש לתת לפרשנות משפטית של רגולטור להנחיותיו ולתפקידו של בית המשפט כפרשן המוסמך של הדין. מדובר בנושא שהכה גלים בקהילה המשפטית ולדעת אקדמאים רבים איים לשנות סדרי עולם בנוגע ליחסים שבין הרשויות.

להאזנה

דיון נוסף – פרק חמישי

בפרק הזה אנחנו מארחים את ד״ר אדם שנער, מומחה למשפט חוקתי מהמרכז הבינתחומי לדיון בפסק הדין התקדימי של בית המשפט העליון שקבע ברוב של שישה שופטים מול שלושה, כי תיקונים שבוצעו בחוק יסוד הכנסת וחוק יסוד משק המדינה להארכת פרק הזמן להעברת התקציב ולחלוקת 11 מליארד שח, בוצעו תוך שימוש לרעה בסמכות הכנסת.

להאזנה