פרק 171: בר אפרים

בר אפרים, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר, הוא האחראי למיתוג מחדש של איגי – ארגון הנוער הגאה הנפלא והחשוב שפועל מזה 22 שנה. ״הקהילה הגאה עוברת דברים קיצוניים בשנים האחרונות, וגם האופי של הארגון השתנה והתפתח״, הוא מסביר את הצורך בשינוי, ״לכן עלה הצורך לעשות מתיחת פנים ללוגו האיקוני, שאיגי לא החליפה במשך כל שנות הפעילות שלה״. 
האלמנטים שהוא התמקד בשינוי שלהם הוא הצבע – שבמסגרתו יצר גרדיאנט, ספקטרום צבעוני שעובר בצורה פלואידית שמתאים יותר להוויה הנוכחית של הקהילה; והצורה – של קו אינסופי סגור שיוצר בעצמו צורות שונות שמשתרבבות אחת בשנייה. בנוסף, ״הרבה מהתכנים של איגי הם היום בדיגיטל, והטקסטורה של הלוגו הקודם פחות התאימה לזה״.
בר מעיד על עצמו שהוא אוהב להתאהב בפרויקטים שלו, מה שלפעמים בעוכריו, אבל תמיד מרגש אותו מחדש לראות את האסימון נופל. מאז פרויקט הגמר שלו בשנקר, שהתכתב עם מעצבים מההיסטוריה הארץ־ישראלית, הוא גם משתדל לשמור על הומור בפרויקטים השונים. ״אני מצחיק את עצמי, בעיקר באמצעות הקופי או השפה האיורית. בשנים האחרונות אני מנסה למצוא את כתב היד שלי גם באיור״.
בכרזות ופוסטרים (המדיום האהוב עליו) שעיצב בתקופת מחאת קפלן הוא הרגיש גאה במיוחד, שגם שאר האנשים אהבו את העיצובים והחזיקו אותם בידיים שלהם. ״אין דבר יותר כיף מלהסתכל מהצד. להיות דנידין ולראות איך אנשים מגיבים לעיצוב שלך״.